Informácie k pobytu na Makarskej riviére

dĺžka zájazdu

Celková dĺžka našich zájazdov je 10 dní. Zájazd začína 1. deň odchodom zo Slovenska vo večerných hodinách a končí návratom domov v 10. deň v ranných hodinách. Pobyt pri mori predstavuje 8 dní, pričom 7 dní poskytujeme ubytovanie a stravovanie. Pri individuálnej doprave je deň nástupu na pobyt o jeden deň neskôr a deň odchodu o jeden deň skôr ako je uvedené v cenníku. Dĺžka pobytu pri mori je pre účastníkov s individuálnou dopravou rovnaká, ako pre účastníkov cestujúcich autobusom.

Ubytovanie

Ubytovanie je zabezpečené v súkromných penziónoch, ktoré majú 2-3 a 4-posteľové jednoducho za- riadené izby so spoločnými kuchyňami alebo kuch. kútmi. V prípade záujmu sú k dispozícii za príplatok aj 2-posteľ. štúdiá a 5-posteľ. apartmány s kuchynkami. Izby ako i štúdiá a apartmány sú vybavené vlastnými soc. zariadením, balkónom alebo samostatnými terasami. Elektrické napätie je rovnaké ako na Slovensku, nie sú potrebné žiadne adaptéry. Voda z vodovodov je všade pitná. Upratovanie na izbách počas pobytu je samostatné, posteľná bielizeň je vždy menená pred nástupom na pobyt.

Vybavenie izieb je schválené Chorvátskym inšpektorátom pre ubytovanie.


Stravovanie

Stravovanie je zabezpečené formou polpenzie v hlavnom penzióne s reštauráciou, ktoré začína dňom príchodu večerou a končí dňom odchodu raňajkami. Raňajky sú podávané formou bufetových stolov. K raňajkám sa podáva mlieko, káva, čaj. Večere sú jednotné, ale chutné a bohaté, pozostávajúce z polievky, hlavného jedla, ovocia, keksu alebo jogurtu.K večeri sa podávajú ovocné malinovky. Strava je pripravovaná z miestnych surovín chorvátskymi kuchárkami.

*V prípade, že ste vegetariáni či celiatici, informujte sa o možnostiach pri objednávaní zájazdu.
Image

Doprava

Dopravu na miesto pobytu zabezpečujeme klimatizovanými autobusmi so štandardným vybavením pre medzinárodnú prepravu. Autobusy sú vybavené videorekordérmi s 2 televízormi. Počas prepravy sa premietajú filmy. U vodičov je možné počas prestávok zakúpiť teplé alebo chladené nápoje. Trasa autobusuvedie cez Maďarsko, Slovinsko a v Chorvátsku po diaľnici smer Zágreb, Karlovac do Makarskej. Pravidelné prestávky sú vždy po 3-4 hodinách jazdy na parkoviskách so sociálnym zariadením.

Pláže

Pláže sú priestranné v dĺžke cca 7 km. Sú tvorené drobnými štrkovými kamienkami. Pláže sú lemované pešou promenádou so stánkami rôzneho zamerania či s občerstvením, športoviskami, herňami. Z jednej strany more, z druhej píniové lesíky alebo stromy. Najbližšia pláž je od penziónu vzdialená cca 350m.

Aktivity a výlety

Mesto Makarska samo o sebe ako centrum Strednej Dalmácie a Makarskej riviéry, ponuka kultúrne vyžitie s názvom Makarské leto s rôznymi druhmi kultúrnych podujatí. Možnosť využívať športoviská pri promenáde. Na pláži a v centre meste sa nachádzajú diskotékové kluby a rôzne iné možnosti zábavy.
Náš tip: V mesiaci jún (pre staršie ročníky kvôli príjemnejším teplotám) môžete spojiť príjemný pobyt pri mori s celodenným výletom na miesto zjavenia Panny Márie pri meste Medžugorie v Bosne a Hercegovine. Výlet je spojený s návštevou vodopádov Kravica . Odborný výklad zabezpečuje slovenský či český sprievodca. Na výlety do Bosny i Hercegoviny stačí občiansky preukaz. (cena 250 KN).

Júnové termíny sú vhodné i ako liečebné pobyty s možnosťou kúpania a inhalovania zdraviu prospešného morského a píniového ovzdušia. Odporúčané pre ľudí s chorobou horných dýchacích ciest a alergikov.

Veľkej obľube sa teší i celodenný výlet loďou “fishpiknik” na ostrovy Hvar a Brač, spojený s obedom
a občerstvením. Na ostrove Brač návšteva jednej z najkrajších pláži na svete Zlatný rat – Zlatý roh, spojená s kúpaním v priezračne čistej vode. (cena 200KN).

Byť v Chorvátsku a nenavštíviť perlu Jadranu, mesto Dubrovník? S nami môžete. Ponúkame celodenný výlet so slovenským či českým sprievodcom, spojený s prehliadkou mesta. (cena 350KN)
CK odporúča i individuálnu návštevu mesta Split, ktoré ohúri pamiatkami ešte z čias Rímskej ríše.

*Uvádzané ceny sú orientačné, platné v roku 2015 pričom minulorný kurz EUR/Kuna bol v rozsahu 1EUR=cca 7,35/7,50Kn. Ceny sa v priebehu sezóny menia. Za zmenu ceny nenesie zodpovednosť CK KOM.

Viac fotografií nájdete v našej fotogalérii

CK KOM s.r.o.

Košická 37, 821 08 Bratislava
IČO: 50 167 235
Mobil: 0908 776 055
email: kom@ckkom.sk